همزمان با سالروز شهادت سید و سالار شهیدان، نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) در صحرای کربلا، روز پنجشنبه به امامت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در زاهدان اقامه شد.  

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان  ، مردم شهرستان زاهدان پس از عزاداری عاشورای حسینی در ظهر عاشورا، با طنین ملکوتی اذان ظهر در میدان امام حسین شهر زاهدان در صفوف به هم فشرده نماز ایستادند. حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در صف های نمازظهر عاشورا در شهرستان زاهدان نشانگر اهمیت آموزه های دینی نزد مردم این شهرستان و ضرورت تبیین پیام و مرام امام حسین (ع) است.

نمازگزاران عاشورایی در زاهدان به یاد پیشوای سوم شیعیان و یاران با وفایش اقامه نماز کردند و میثاقشان در این صفوف روحانی تعهد بر به جای آوردن نماز اول وقت و پاسداشت امر به معروف و نهی از منکر بود.

نظیر این آیین معنوی و پرشور در شهرستان های دیگر استان نیز برگزار و ائمه نماز ظهر عاشورا در سراسر استان سیستان و بلوچستان با بیان فرازهایی از اهداف قیام عاشورا، برپایی و اقامه نماز ظهر عاشورا مهمترین درس نهضت حسینی در قیام عاشور عنوان کردند.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، پس از اقامه نمازظهر عاشورا نوحه ای در رثای شهادت مظلومانه امام حسین (ع) قرائت کردند و عزاداران در سوگ شهادت مظلومانه امام سوم خود اشک ماتم ریختند.